CSNL2512FT40L0
SEI Stackpole
708-CSNL2512FT40L0
CSNL2512FT40L0
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD 0.04Ohms 2512 3W 50ppm 1% Metal Plate
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 7.315
Stock:
7.315 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
CSNL
40 mOhms
3 W
1 %
50 PPM / C
2512
6.4 mm (0.252 in)
3.2 mm (0.126 in)
0.7 mm (0.028 in)