ASRM2JT5R10
SEI Stackpole
708-ASRM2JT5R10
ASRM2JT5R10
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole RES, SURGE, 2W, 5.1 ohm, 5%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
9 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Metal Film Resistors - Through Hole
RoHS:
ASRM
5.1 Ohms
2 W
5 %
- 55 C
+ 155 C
4 kV
5 mm
15 mm
Axial
Reel
Application: General Purpose
Brand: SEI Stackpole
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Features: Anti-Surge Resistors
Lead Diameter: 0.8 mm