63TXW820MEFC10X60
Rubycon
232-63TXW820MEFC10X6
63TXW820MEFC10X60
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded LOW ESR ELECTROLYTIC CAPACITORS
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
820 uF
63 VDC
10 mm
60 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
20 %
2.15 A