63MXG3900MEFCSN30X25
Rubycon
232-G3900MEFCSN30X25
63MXG3900MEFCSN30X25
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In GENERAL PURPOSE ELECTROLYTIC CAPACITORS
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
5.000 Quote
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In
RoHS:
3900 uF
63 VDC
30 mm (1.181 in)
25 mm (0.984 in)
10 mm (0.394 in)
Aluminum Electrolytic Capacitors
3000 Hour
20 %
- 40 C
+ 105 C
2 Pin
MXG
Brand: Rubycon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Dissipation Factor DF: 0.3
Product Type: Electrolytic Capacitors
Factory Pack Quantity: 100
Subcategory: Capacitors
Termination Style: Snap In
Test Frequency: 120 Hz