50PX33MEFC5X11
Rubycon
232-50PX33MEFC5X11
50PX33MEFC5X11
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded GENERAL PURPOSE ELECTROLYTIC CAPACITORS
ECAD Model:
In Stock: 1.369
Stock:
1.369 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
33 uF
50 VDC
5 mm
11 mm
2 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
1000 Hour
20 %
94 mA