50ML1MEFC4X5
232-50ML1MEFC4X5
50ML1MEFC4X5
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded LONG LIFE ELECTROLYTIC CAPACITORS
Lifecycle:
Obsolete
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
Delivery Restrictions:
RoHS:
1 uF
50 VDC
4 mm
5 mm
1.5 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
3000 Hour
20 %
8 mA