50LSQ22000MNB36X98
232-50LSQ22000MNB36X
50LSQ22000MNB36X98
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal LARGE CAN ELECTROLYTIC CAPACITOR
Lifecycle:
Obsolete
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal
Delivery Restrictions:
RoHS:
22000 uF
50 VDC
36 mm
98 mm
Aluminum Electrolytic Capacitors
3000 Hour
20 %
- 40 C
+ 85 C
LSQ
Brand: Rubycon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Product Type: Electrolytic Capacitors
Factory Pack Quantity: 60
Subcategory: Capacitors
Termination Style: Screw
Test Frequency: 120 Hz