450BXW47MEFR16X25
Rubycon
232-450BXW47MEFR16X2
450BXW47MEFR16X25
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded LONG LIFE ELECTROLYTIC CAPACITORS
ECAD Model:
In Stock: 370
Stock:
370 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
47 uF
450 VDC
16 mm
25 mm
7.5 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
12000 Hour
20 %
500 mA