450BXC5R6MEFC10X16
Rubycon
232-450BXC5R6MEFC10X
450BXC5R6MEFC10X16
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded LONG LIFE ELECTROLYTIC CAPACITORS
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
5.6 uF
450 VDC
10 mm
16 mm
5 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
10000 Hour
20 %