400WXA3R3MEFC10X9
Rubycon
232-400WXA3R3MEFC10X
400WXA3R3MEFC10X9
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded GENERAL PURPOSE ELECTROLYTIC CAPACITORS
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
3.3 uF
400 VDC
10 mm
9 mm
5 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
2000 Hour
20 %