35ZLS390MEFC8X20
Rubycon
232-35ZLS390MEFC8X20
35ZLS390MEFC8X20
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded LOW IMPEDANCE ELECTROLYTIC CAPACITORS
ECAD Model:
In Stock: 1.000
Stock:
1.000 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
390 uF
35 VDC
8 mm
20 mm
3.5 mm
Low Impedance Electrolytic Capacitors
6000 Hour
20 %
1.65 A
33 mOhms