35RXA3900M18X30
Rubycon
232-35RXA3900M18X30
35RXA3900M18X30
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded AUTOMOTIVE HIGH TEMPERATURE CAPACITORS
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
3900 uF
35 VDC
18 mm
30 mm
7.5 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
20 %
28 mOhms