35PK2200MEFC16X25
Rubycon
232-35PK2200MEFC16X2
35PK2200MEFC16X25
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded GENERAL PURPOSE ELECTROLYTIC CAPACITORS
ECAD Model:
In Stock: 347
Stock:
347 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
2200 uF
35 VDC
16 mm
25 mm
7.5 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
20 %