315MXG560MEFCSN25X50
Rubycon
232-XG560MEFCSN25X50
315MXG560MEFCSN25X50
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In GENERAL PURPOSE ELECTROLYTIC CAPACITORS
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 200   Multiples: 200
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
5.000 Quote
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In
RoHS:
560 uF
315 VDC
25 mm (0.984 in)
50 mm (1.969 in)
10 mm (0.394 in)
Aluminum Electrolytic Capacitors
3000 Hour
20 %
- 25 C
+ 105 C
2 Pin
MXG
Brand: Rubycon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Dissipation Factor DF: 0.2
Product Type: Electrolytic Capacitors
Factory Pack Quantity: 200
Subcategory: Capacitors
Termination Style: Snap In
Test Frequency: 120 Hz