25ML220MEFC8X9
Rubycon
232-25ML220MEFC8X9
25ML220MEFC8X9
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded LONG LIFE ELECTROLYTIC CAPACITORS
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
In Stock: 2.485
Stock:
2.485 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
220 uF
25 VDC
8 mm
9 mm
3.5 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
5000 Hour
20 %
190 mA