250WXA33MEFC16X16
Rubycon
232-250WXA33MEFC16X1
250WXA33MEFC16X16
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded GENERAL PURPOSE ELECTROLYTIC CAPACITORS
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
33 uF
250 VDC
16 mm
16 mm
7.5 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
2000 Hour
20 %