250TXW68MEFR10X35
Rubycon
232-250TXW68MEFR10X3
250TXW68MEFR10X35
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded LOW ESR ELECTROLYTIC CAPACITORS
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
68 uF
250 VDC
10 mm
35 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
20 %
590 mA