250TXW330MEFR18X40
Rubycon
232-250TXW330MEFR18X
250TXW330MEFR18X40
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded LOW ESR ELECTROLYTIC CAPACITORS
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
330 uF
250 VDC
18 mm
40 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
20 %
1.42 A