200VXH1000MEFCSN22X60
Rubycon
232-H1000MEFCSN22X60
200VXH1000MEFCSN22X60
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In LONG LIFE ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS
ECAD Model:
In Stock: 132
Stock:
132 Can Dispatch Immediately
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
5.000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In
RoHS:
1000 uF
200 VDC
22 mm (0.866 in)
60 mm (2.362 in)
10 mm (0.394 in)
Aluminum Electrolytic Capacitors
5000 Hour
20 %
3 A
- 25 C
+ 105 C
2 Pin
VXH
Brand: Rubycon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Dissipation Factor DF: 0.2
Product Type: Electrolytic Capacitors
Factory Pack Quantity: 200
Subcategory: Capacitors
Termination Style: Snap In
Test Frequency: 120 Hz