16MS105MB13225
Rubycon
232-16MS105MB13225
16MS105MB13225
Mfr.:
Description:
Film Capacitors POLYMER MULTI LAYER FILM CAPACITOR
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
1.900
Expected 9/7/2026
Expected 9/21/2026
Factory Lead Time:
24
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
1 uF
16 VDC
SMD/SMT
Plastic
3.2 mm (0.126 in)
2.5 mm (0.098 in)
Stacked Film Capacitors
20 %
1.4 mm (0.055 in)