10YXG1200MEFC10X20
232-10YXG1200MEFC10X
10YXG1200MEFC10X20
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded LOW IMPEDANCE ELECTROLYTIC CAPACITORS
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
Delivery Restrictions:
RoHS:
1200 uF
10 VDC
10 mm
20 mm
5 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
5000 Hour
20 %
1.4 A