10MXG56000MEFCSN35X45
Rubycon
232-10MXG56000MEFCSN
10MXG56000MEFCSN35X45
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In GENERAL PURPOSE ELECTROLYTIC CAPACITORS
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In
RoHS:
56000 uF
10 VDC
35 mm (1.378 in)
45 mm (1.772 in)
10 mm (0.394 in)
General Purpose Electrolytic Capacitors
3000 Hour
20 %
- 40 C
+ 105 C
2 Pin