100YXM1MEFR5X11
Rubycon
232-100YXM1MEFR5X11
100YXM1MEFR5X11
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded LOW IMPEDANCE ELECTROLYTIC CAPACITORS
ECAD Model:
In Stock: 5.412
Stock:
5.412
Can Dispatch Immediately
On Order:
6.000
Expected 7/13/2026
Factory Lead Time:
19
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
1 uF
100 VDC
5 mm
11 mm
2 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
10000 Hour
20 %
40 mA