RFUH10TF6S
755-RFUH10TF6S
RFUH10TF6S
Mfr.:
Description:
Small Signal Switching Diodes Diode Switching 600V 10A
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Not Available
Similar Product
ROHM Semiconductor RFUH10TF6SC9
ROHM Semiconductor
Rectifiers RECT 600V 10A RDL SUPER FST
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
ROHM Semiconductor
Product Category: Small Signal Switching Diodes
RoHS:
REACH - SVHC:
Super Fast Recovery Diode
Through Hole
TO-220NFM-2
600 V
60 A
10 A
Single
25 ns
2.8 V