LTR100LJZPFSR056
ROHM Semiconductor
755-LTR100LJZPFSR056
LTR100LJZPFSR056
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD High-Power/Wide-Terminal/Anti-Surge Chip Resistor, 3264mm, 4W, 200V, +/-1%, .056 Ohm
ECAD Model:
In Stock: 7.966
Stock:
7.966 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
ROHM Semiconductor
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
LTR
56 mOhms
4 W
1 %
0 PPM / C, + 150 PPM / C
3264
3.1 mm (0.122 in)
6.4 mm (0.252 in)
0.58 mm (0.023 in)