RW2-1209S/H2
RECOM Power
919-RW2-1209SH2
RW2-1209S/H2
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 2W DC/DC 2kV REG 2:1 9-18Vin 9Vout
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
1.000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
2 W
12 V
9 V
18 V
9 V
222 mA
2 kV
DIP-16
24.2 mm (0.953 in)
14.5 mm (0.571 in)
9.7 mm (0.382 in)
Industrial
RW2
Brand: RECOM Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 9 V to 18 V