RP20-4812DFR/N-HC
RECOM Power
919-RP20-4812DFR/NHC
RP20-4812DFR/N-HC
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 20W 18-75Vin +/-12Vout +/-833mA
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 20   Multiples: 20
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
260 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
2 Output
20 W
48 V
18 V
75 V
12 V
833 mA
- 12 V
833 mA
2.25 kV
DIP-6
56.8 mm (2.236 in)
25.4 mm (1 in)
16.8 mm (0.661 in)
Industrial
RP20-FR
Brand: RECOM Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 18 V to 75 V