RP20-1205DF
RECOM Power
919-RP20-1205DF
RP20-1205DF
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 20W DC/DC 1.6kV REG 2:1 9-18Vin +/-5out
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
504 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
2 Output
20 W
12 V
9 V
18 V
5 V
2 A
- 5 V
2 A
1.6 kV
50.8 mm (2 in)
25.4 mm (1 in)
10.2 mm (0.402 in)
RP20
Brand: RECOM Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 9 V to 18 V