REM6E-2409D/R10/A/CTRL
RECOM Power
919-REM6E2409DR10AC
REM6E-2409D/R10/A/CTRL
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 6W 18-36Vin +/-09Vout 335mA
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 15   Multiples: 15
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
510 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
2 Output
6 W
24 V
18 V
36 V
9 V
335 mA
- 9 V
335 mA
10 kV
DIP-24
31.8 mm (1.252 in)
20.3 mm (0.799 in)
10.2 mm (0.402 in)
Medical
REM6E
Brand: RECOM Power
Compliance: ANSI; CB; CAN/CSA; EAC; IEC; REACH; RoHS; UL
Country of Origin: TW
Input Voltage: 18 V to 36 V