REM5E-4805S/R8/A
RECOM Power
919-REM5E-4805S/R8/A
REM5E-4805S/R8/A
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 5W 36-75Vin 05Vout 1A
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
510 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
5 W
48 V
36 V
75 V
5 V
1 A
8 kV
DIP-24
31.8 mm (1.252 in)
20.3 mm (0.799 in)
10.2 mm (0.402 in)
Medical
REM5E
Brand: RECOM Power
Compliance: ANSI; CB; CAN/CSA; EAC; ERP; IEC; REACH; RoHS; UL
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 36 V to 75 V