REC6-4805SRW/R8/A/X1
RECOM Power
919-6-4805SRWR8AX1
REC6-4805SRW/R8/A/X1
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 6W DC/DC 8kV REG 48Vin 5Vout
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
510 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
6 W
48 V
36 V
75 V
5 V
1 A
8 kV
DIP-24
32 mm (1.26 in)
20.3 mm (0.799 in)
10.2 mm (0.402 in)
Medical, Industrial
REC6-S_DRW/R
Brand: RECOM Power
Compliance: CSA; IEC; RoHS; UL
Country of Origin: TW
Input Voltage: 36 V to 75 V