REC6-0509DRW/R10/A/CTRL
RECOM Power
919-6-0509DRWR10AC
REC6-0509DRW/R10/A/CTRL
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 6W DC/DC 10kV REG 5Vin +/-9Vout
Minimum: 15   Multiples: 15
Ext. Price
510 Quote
2 Output
6 W
5 V
9 V
278 mA
- 9 V
278 mA
10 kV
DIP-24
32 mm (1.26 in)
20.3 mm (0.799 in)
10.2 mm (0.402 in)
Medical, Industrial
REC6-S_DRW/R
Brand: RECOM Power
Compliance: CSA; IEC; RoHS; UL
Country of Origin: TW
Input Voltage: 4.5 V to 9 V