REC5-2405SRWZ/H2/A/SMD-R
RECOM Power
919-5-2405SRWZH2ASR
REC5-2405SRWZ/H2/A/SMD-R
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - SMD 5W DC/DC 2kV REG 4:1 9-36Vin 5Vout
Minimum: 100   Multiples: 100
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 100)
1.000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - SMD
RoHS:
Isolated
1 Output
5 W
24 V
9 V
36 V
5 V
1 A
2 kV
SMD-24
31.8 mm
19.9 mm
11.2 mm
Industrial
REC5-S_DRW(Z)
Country of Origin: TW
Input Voltage: 9 V to 36 V