REC3-2405DRWZ/H6/A/SMD-R
RECOM Power
919-3-2405DRWZH6ASR
REC3-2405DRWZ/H6/A/SMD-R
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - SMD 3W DC/DC 6kV REG 4:1 9-36Vin +/-5Vout
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 100   Multiples: 100
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 100)
1.000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - SMD
RoHS:
Isolated
2 Output
3 W
24 V
9 V
36 V
5 V
300 mA
- 5 V
300 mA
6 kV
SMD-24
32 mm
19.9 mm
11.2 mm
Medical, Industrial
REC3-S_DRW(Z)
Brand: RECOM Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 9 V to 36 V