REC3-1205DRW/H2/C
RECOM Power
919-3-1205DRWH2C
REC3-1205DRW/H2/C
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 3W DC/DC 2kV REG 2:1 9-18Vin +/-5Vout
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
1.005 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
2 Output
3 W
12 V
9 V
18 V
5 V
300 mA
- 5 V
300 mA
2 kV
DIP-24
32 mm (1.26 in)
20.3 mm (0.799 in)
10.2 mm (0.402 in)
Industrial
REC3-S_DRW(Z)
Brand: RECOM Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 9 V to 18 V