REC15-1212S/H3/M
RECOM Power
919-REC15-1212S/H3/M
REC15-1212S/H3/M
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 15W 9-18VIN 12V THT
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
500 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
15 W
12 V
9 V
18 V
12 V
1.25 A
3 kV
DIP-6
50.8 mm (2 in)
25.4 mm (1 in)
10.2 mm (0.402 in)
Industrial
REC15-S_D(Z)/M
Brand: RECOM Power
Compliance: CAN/CSA; IEC; REACH; RoHS; UL
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 9 V to 18 V