RAC30-05DA-E
RECOM Power
919-RAC30-05DA-E
RAC30-05DA-E
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Board Mount 30W AC/DC 3kV REG 90-264Vin +/-5Vout
Lifecycle:
Obsolete
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
RECOM
Product Category: Power Supplies - Board Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
30 W
90 VAC to 264 VAC
2 Output
5 VDC
3 A
- 5 VDC
- 3 A
Through Hole
Encapsulated
3 kVAC
79 %
89 mm
64.1 mm
25 mm
RAC30-DA
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Frequency: 47 Hz to 440 Hz