RAC10-12DC/277
RECOM Power
919-RAC10-12DC/277
RAC10-12DC/277
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Board Mount 10W 90-305VIN +/-12V THT
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
In Stock: 4
Stock:
4 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 4 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
512 Quote
Similar Product
RECOM Power RAC10-12DK/277
RECOM Power
Power Supplies - Board Mount 10W 85-305Vin +/-12Vout 420mA
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: Power Supplies - Board Mount
RoHS:
10 W
90 VAC to 305 VAC
2 Output
- 12 VDC
- 420 mA
12 VDC
420 mA
Through Hole
Encapsulated
3.75 kVAC
79%
52.5 mm
27.4 mm
23.5 mm
RAC10-S_DC/277
Brand: RECOM Power
Compliance: CAN/CSA; CE; EAC; ERP; IEC; RoHS; UL
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Dimensions: 52.5 mm x 27.4 mm x 23.5 mm
Industry: Industrial
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz