R2D10-2405/P-R
RECOM Power
919-R2D10-2405P-R
R2D10-2405/P-R
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - SMD 2W DC/DC 1kV UNREG 24Vin +/-5Vout
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 250   Multiples: 250
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 250)
1.000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - SMD
RoHS:
Isolated
2 Output
2 W
24 V
21.6 V
26.4 V
5 V
200 mA
- 5 V
200 mA
1 kV
SMD-10
15.24 mm
10.7 mm
9 mm
Industrial
R2D
Brand: RECOM Power
Compliance: IEC; RoHS; UL
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 21.6 V to 26.4 V