R1S8-2409-R
RECOM Power
919-R1S8-2409-R
R1S8-2409-R
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - SMD 1W DC/DC 1kV UNREG 24Vin 9Vout
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 500   Multiples: 500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
2.500 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - SMD
RoHS:
Isolated
1 Output
1 W
24 V
21.6 V
26.4 V
9 V
111 mA
1 kV
SMD-8
12.75 mm
10.7 mm
7 mm
Industrial
R1S
Brand: RECOM Power
Compliance: IEC; RoHS; UL
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 21.6 V to 26.4 V