R1S-1205/HP-R
RECOM Power
919-R1S-1205HP-R
R1S-1205/HP-R
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - SMD 1W DC/DC 3kV UNREG 12Vin 5Vout
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Tube
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - SMD
RoHS:
Isolated
1 Output
1 W
12 V
10.8 V
13.2 V
5 V
200 mA
3 kV
SMD-8
12.75 mm
10.7 mm
7 mm
Industrial
R1S
Brand: RECOM Power
Compliance: IEC; RoHS; UL
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 10.8 V to 13.2 V