R1DA-120505-R
RECOM Power
919-R1DA-120505-R
R1DA-120505-R
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - SMD CONV DC/DC 1W 12VIN 05/05VOUT
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 500   Multiples: 500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - SMD
RoHS:
Isolated
2 Output
1 W
12 V
10.8 V
13.2 V
5 V
100 mA
5 V
100 mA
1 kV
SMD-10
15.24 mm
10.7 mm
7 mm
Industrial
R1DA
Brand: RECOM Power
Compliance: CAN/CSA; EAC; IEC; RoHS; UL
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 10.8 V to 13.2 V