BDCD003225121R0MS1
Pulse Electronics
603-BDCD3225121R0MS1
BDCD003225121R0MS1
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 0.47uH 2MHz 5A 20%
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 3.290
Stock:
3.290 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 3290 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Pulse
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Inductor
3.2 mm x 2.5 mm x 1.2 mm
Unshielded
1 uH
20 %
3.8 A
42 mOhms
5.8 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
3.2 mm
2.5 mm
1.2 mm