APSC00101151680T00
Pulse Electronics
673-APSC101151680T00
APSC00101151680T00
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD Chilisin Power - Inductor (IND) Ferrite SMD Shielded Type
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Not Available
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Pulse
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
10.3 mm x 10.5 mm x 5.1 mm
Shielded
68 uH
30 %
201 mOhms
1.5 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
10.3 mm
10.5 mm
5.1 mm
Ferrite
AEC-Q200
APSC
Reel
Application: Automotive
Brand: Pulse Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz