LXA08T600
Power Integrations
903-LXA08T600
LXA08T600
Mfr.:
Description:
Rectifiers X-Series 600V 8A Low Qrr
ECAD Model:
In Stock: 490
Stock:
490 Can Dispatch Immediately
Minimum: 1   Multiples: 1
Power Integrations
Product Category: Rectifiers
RoHS:
Through Hole
TO-220-2
600 V
8 A
Fast Recovery Rectifiers
Single
2.35 V
60 A
250 uA
21.5 ns
+ 150 C
Qspeed
Tube
Brand: Power Integrations
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Pd - Power Dissipation: 83 W