2SC0108T2D0-12
Power Integrations
869-2SC0108T2D0-12
2SC0108T2D0-12
Mfr.:
Description:
Power Management Modules Dual-Ch 8A Module IGBT Driver
ECAD Model:
In Stock: 73
Stock:
73 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Power Integrations
Product Category: Power Management Modules
RoHS: N
IGBT Drivers, MOSFET Drivers
15.5 V
8 A
50 kHz
Brand: Power Integrations
Collector- Emitter Voltage VCEO Max: 1.2 kV
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: LK
Fall Time: 15 ns
Input Voltage - Min: 14.5 V
Maximum Operating Temperature: + 85 C
Minimum Operating Temperature: - 40 C
Output Power: 1 W