ERJ-S08D2201V
Panasonic
667-ERJ-S08D2201V
ERJ-S08D2201V
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 1206 0.5% 2.2kOhm Anti-Sulfur AEC-Q200
ERJ-S
2.2 kOhms
250 mW (1/4 W)
0.5 %
+ 155 C
200 VDC
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.6 mm (0.024 in)