ERJ-S06D68R1V
Panasonic
667-ERJ-S06D68R1V
ERJ-S06D68R1V
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 0805 0.5% 68.1ohm Anti-Sulfur AEC-Q200
ERJ-S
68.1 Ohms
125 mW (1/8 W)
0.5 %
+ 155 C
150 VDC
0805
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
0.6 mm (0.024 in)