ERJ-S02D75R0X
Panasonic
667-ERJ-S02D75R0X
ERJ-S02D75R0X
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 0402 0.5% 75ohm Anti-Sulfur AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Panasonic
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
ERJ-S
75 Ohms
100 mW (1/10 W)
0.5 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
50 VDC
0402
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.35 mm (0.014 in)