ERJ-1GNF6812C
Panasonic
667-ERJ-1GNF6812C
ERJ-1GNF6812C
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 0201 68.1Kohm 1% HalogenFree AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 24.135
Stock:
24.135
Can Dispatch Immediately
On Order:
30.000
Expected 5/26/2026
Factory Lead Time:
12
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 15000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Panasonic
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
ERJ-xGN
68.1 kOhms
50 mW (1/20 W)
1 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 125 C
25 VDC
0.6 mm (0.024 in)
0.3 mm (0.012 in)
0.23 mm (0.009 in)